7 نکته برای جلوگیری از درد گردن در محل کار

نوشته شده توسط Pantea 1397/09/11 10:07:07 1 نظرات

7 نکته برای جلوگیری از درد گردن در محل کار:

کار کردن  با کامپیوتر در تمام روز میتواند برای بدن شما بسیار استرس اور باشد.با قرار گرفتن نادرست وضعیت دستها و شانه ها روی کیبورد ،گردن و شانه ی شما میتواند بسیار دردناک و سر شود و هر روز سختتر از روز قبل برای نشستن سر میزکار و کار کردن شود.

 

 

اگر همین الان هم درگیر درد گردن هستید ، یا تلاش میکنید که درد رو کاهش بدید، کارهای ساده ای هستند که میتوان در محل کار خود انجام دهید تا کار کردن ساده تر شود.این مقاله وضعیت های مناسب ،برای جلوگیری از درد گردن بعد از یک روز کاری طولانی است.

 

1- صفحه ی نمایش را روبه روی چشم های خود قرار هید:

یکی از مهمترین دلایل گردن درد در محل کار ، این است که صفحه کامپیوتر زیادتر از حد پایین قرار دارد. این حالت کاربر را مجبور میکند گردن خود را خم کند وبرای مدت طولانی پایین را نگاه کند .برای رفع این مشکل یک استند برای مانیتور کامپیوتر خود تهیه کنید که ارتفاع مانیتور را با صورت شما هم سطح کند و گردن شمارا در حالت صاف و ریلکس در مواقع کار کردن قرار دهد.

 

2- فاصله از صفحه ی نمایش:

به همان اندازه که ارتفاع مانیتور مهم است فاصله ی ان هم از شما مهم است.شما نباید فاصله ی زیادی از ان داشته باشید که خم شوید تا بتوانید بهتر ببینید و در عین حال نباید زیادی نزدیک ان باشید.بهترین روش برای تشخیص فاصله ی مناسب از مانیتور به اندازه ی طول یک دست از ان است.

 

3- برای استفاده از صفحه نمایش نچرخید:

اطمینان حاصل کنید که مانیتور را در وسط دید خور قرار داده اید که مجبور به چرخاندن گردن و کمر خود نباشید.اگر هم کامپیوترتان جایی قرار دارد که باید بچرخید از صندلی های چرخان استفاده کنید که کل بدن خود را بچرخانید نه قسمتی از ان.

 

4- استفاده از صندلی های مناسب:

از مهمترین اصل های هر دفتر کار صندلی ها هستند به دلیل این که صندلی نامناسب میتواند کمرتان را واقعا بهم بریزد.از صندلی استفاده کنید که راحت باشد و تکیه گاه نیز داشته باشد. بهترین وضعیت نشستن ان است که پاها به صورت عمود روی زمین و کمرم به صورت نود درجه روی صندلی باشد.

 

5- میز ایستاده را امتحان کنید:

بعضی از افراد ترجیح میدهند ایستاده با کامپیوتر کار کنند که میزان فشار را از روی گردن بردارد . شما هم میتوانید میزی تهیه کنید که برای ایستاده کار کردن ساخته شده باشد یا از مدل های دو منظوره برای هم نشستن و هم ایستادن استفاده کنید.

 

6- هدفون استفاده کنید:

اگر روزانه زیاد از تلفن استفاده میکنید ،تماس های متعددی را جواب میدهید و تلفن را با شونه و سر خود نگه میدارید که باعث بروز درد های گردنی میشود، به جای این که سر و گردن خود را در وضعیت خطرناکی نگه دارید   از هدفون استفاده کنیدکه هم جواب تلفن دهید هم بتوانید تایپ کنید.

 

7- چند دقیقه را به راه رفتن اختصاص دهید:

در طول روز حتما برای استراحت از روی صندلی خود پاشوید و چند دقیقه ای را به راه رفتن بگذرانید.بهتر است بعد از هر یک ساعت نشستن، چند دقیقه راه بروید یا حتی چند حرکت کششی انجام دهید که در این صورت بدن کمتر خسته میشود  بعد از یک روز کاری.

 

اگر با مقاله ی بالا هم نظر هستید و فکر میکنید که باید به وضعیت جسمانی خود بیشتر دقت کنید حتما برای تهیه ی لوازم مورد نیاز خود با ما در تماس باشید و از نمونه های  میز مانیتور  موجود که اغلب کاربران استفاده کرده و رضایت داشتند دیدن بفرمایید.

 

 

1 نظرات

رنک ایرانی:

باسلام رتبه الکسای 1000 ایران می خواهید؟ به دنبال افزایش بازدید سایت خود هستید؟ صفحه اول گوگل می خواهید؟ به سایت ما سر بزنید. تعرفه کاهش تضمینی رتبه الکسا: رنک 2 هزار ایران با مبلغ 300 هزار تومان رنک 3 هزار ایران با مبلغ 200 هزار تومان رنک 4 هزار ایران با مبلغ 100 هزار تومان رنک 5 هزار ایران با مبلغ 60 هزار تومان * دریافت مبلغ بعد از رسیدن به رتبه مورد نظر* *تضمین نگهداری و ثبات رنک* زمان تحویل: یکماهه سیستم افزایش بازدید سایت و بهبود رتبه الکسا رنک ایرانی https://www.rankirani.ir ایمیل: rankirani@yahoo.com شماره تلگرام: 09038276706 آی دی تلگرام: @rankirani

ارسال یک نظر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.