چگونه برای بازگشت به مدرسه آماده شویم؟

نوشته شده توسط Mohsen 1398/06/14 10:47:50 1 نظرات

 چگونه برای بازگشت به مدرسه آماده شویم؟

تابستان با روزهای بلند و گرم و آفتابی کم کم رو به اتمام است و با نزدیک شدن به پاییز اولین موضوعی که به ذهن خطور میکند، مدرسه و بازگشایی آن در مهرماه است .از آنجایی که انجام کارهای تکراری به مرور میتواند کسل کننده باشد، گاهی برای دانش اموزان و دانشجویان مسیله بازگشت به محیط آموزشی با کارهایی مثل انجام دادن تکالیف، درس خواندن و درس جواب دادن تداعی میشود که از لحاظ روانی استرس با خود به همراه دارد.

اما واقعیت انکارناپذیر این است که باید به مدرسه یا دانشگاه ادامه داد و چاره ای نیست. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در ادامه راه کارهای ساده ای را در اختیار شما قرار دهیم که شما را از نظر روانی و جسمانی برای مدرسه آماده کند.

  1. تنظیم خواب

از چند شب قبل شروع کنید و برای زمان خواب خود روتینی اتخاذ کنید که زودتر به رختخواب رفته و صبحها زودتر از زمانی که در روزهای معمول تابستان بیدار میشدید، از خواب برخیزید. خواب کافی نه تنها عملکرد ذهن را برای یادگیری بالا میبرد بلکه منظم کردن روتین آن شما را از لحاظ جسمی و ذهنی برای آغاز سال تحصیلی آماده میکند.

 

  1. تغذیه سالم

سعی کنید از مصرف هله هوله هایی که در تابستان و میان وعده هایی که حین تفریح و سرگرمی استفاده میکردید کم کرده و به سمت مواد مغذیتر و سالمتر بروید تا انرژی لازم برای مغز جهت یادگیری و به خاطرسپردن مطالب جدید را تامین کنید.

 

  1. لوازم مدرسه

به سراغ نوشت افزار و لوازم تحریر خود بروید. به یک بررسی ساده مستوانید ببینید که به چه وسایل جدید احتیاج دارید و کدامیک از وسایل موجود هنوز برای سال تحصیلی جدید قابل استفاده هستند. یک لیست از نوست افزارهای موردنیاز تهیه کنید و در اولین فرصت آنها را خریداری نمایید. لوازم تحریری مه دارید را مرتب و طبقه بندی کنید تا برای ایتفاده مجدد حاضر باشند. این مسله بسیار مهمی است که به محض مرتب کردن لوازم تحریر و ابزار نوشتن و درس خواندن،ذهن بصورت ناخودآگاه خود را برای کسب یادگیری مطالب جدید آماده میکند و همین که دفتر و کتاب ها، مداد و خودکارها به روی میز بیایند با خود شوق یادگیری را نیز به همراه میآوردند.

 

  1. مطالعه

پس از مرتب کردن نوشت افزارها، برای خود یک برنامه مطالعه روزانه تهیه کنید و روزانه ساعاتی را برای مرور درسهای ترم گذشته اختصاص دهید تا چنانچه مطالبی را فراموش کرده اید به خاطر آورید و انچه را نیز هنوز به خاطر دارید را مرور کرده باشید تا برای سرفصلهای جدیدتر و شاید پیچیده تر آماده شوید.

 

  1. دوستان مدرسه

اگر میتوانید با دوستان سال تحصیلی گذشته ارتباط برقرار کنید و برای شروع دوره جدید برنامه ریزی کنید.

1 نظرات

محمدمهدی بینایی:
1398/12/25 19:57:03, 07:57:03 PM

خرید از این سایت پونز اصلا بصرفه نیست . به دو علت اولا اجناسش خیلی محدود هست و دوم اینکه مثل سایتهای معتبر دیگه نیست که ارسال رایگان باشه. شما یه جنسی میخری وبعد باید یه پولی برای بسته بندی بدی و بعد یه پولی هم باید برای ارسال بدی.تازه شایدم جنس دستت نرسه ومجبور بشی خودت بری واز پست تحویل بگیری. من یه جنسی خریدم که تو بازار 85 تومن بود سایت زده بود 80 تومن. 3تومن برای بسته بندی و 32تومن هم پول پست دادم تازه مجبور شدم 5تومن بدم اسنپ خودم برم دفتر تحویل بگیرم. یعنی جنسی که 85 تومن بود تو محل ،برام 120 تومن افتاد با کلی اعصاب خرد کنی. این سایت مزخرفه یا بطور واضح بگم دزد و گرون فروشن. اشتباه من بود که از سایتهای معتبر خرید نکردم

ارسال یک نظر

whatsapp punez
کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.